Haberler


5.4.2016
 
KUTLU DOĞUM HAFTASI PROGRAMI MALATYA'DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Kaynak:   
 

Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle Özmansur Vakfı öncülüğünde İslam Ülkeleri Akademisyen ve Yazarlar Birliği ile Mevlana ve Mansur Baba Kültür Derneği tarafından 2 Nisan 2016 Cumartesi günü Malatya Kongre ve Kültür Merkezi'nde Rahmeten Li'l Âlemin Peygamber (s.a.v.) Efendimizi Anma Programı ile yine aynı gün Aybir kurucu onur üyesi ve Yüksek İstişare Kurulu Başkanı seyyid M. Avni (Avnullah) Özmansur hocamızın hayatının anlatıldığı 'Allah Yolunda Bir Ömür' isimli belgesel filminin gala gösterimi coşkulu bir kalabalığın katılımıyla gerçekleştirildi.

Aybir kurucu onur üyesi ve Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Seyyid M. Avni (Avnullah) Özmansur hocaefendinin onur konuğu olarak teşrif ettiği programlara, eski Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Akçadağ Belediye Başkanı Ali Kazgan, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Ahmet Turan Aslan, Aybir Başkanı Prof.Dr. Yusuf Balcı, Aybir Genel Sekreteri Yrd.Doç.Dr. Bora Açan, Konsey Üyesi Dr.Eymen Shabani, Aybir Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Özmansur ve ayrıca Peygamber (s.a.v.) Efendimizi anma programına Malatya Müftüsü Ümit Çimen katıldı

Halkın yoğun teveccüh gösterdiği programların ilki, 'Allah yolunda bir Ömür' isimli belgesel filminin gala gösterim programı saat: 15:00'de eski Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce ve Aybir Başkanı Prof.Dr. Yusuf Balcı'nın yaptığı konuşmalarla başladı. Ardından belgeselin gösterimi ile devam etti. Saat:19:30'da Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan Rahmeten Li'l Âlemin Peygamber (s.a.v.) Efemdimizi Anma Programında Malatya Müftüsü Ümit Çimen'in yaptığı selâmlama konuşmasının ardından Aybir Genel Sekreteri Yrd.Doç.Dr. Bora Açan ve Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Ahmet Turan Aslan Peygamberimiz(s.a.v.)'i anlatan birer konuşma yaptı. Mevlidi şeriften bir bölümün okunduğu programda ilahi gruplarının okuduğu ilahiler ve semazen göstesinin ardından program, çocukların seslendirdiği naatlar ile devam etti.