Haberler


15.3.2016
 
ANKARA SALDIRISI BASIN AÇIKLAMASI
Kaynak:   
 

 

ÜLKEMİZİN BİRLİK, DİRLİK VE KARDEŞLİK HUKUKUNA

KAST EDEN  VE HAİN ELLERCE GERÇEKLEŞTİRİLEN

TERÖR SALDIRILARINI KINIYORUZ 

 

 

         Ülkemizin birlik, dirlik ve kardeşlik hukukuna kast eden  hain terör, Ankara- Kızılay’da çirkin yüzünü bir kez daha göstermiştir. Bu son kalleş saldırıda yine çok sayıda vatan evladımızı kaybetmenin Milletçe hüznü içindeyiz.

Bölücü terör örgütü ve arkasındaki dış güçlerin sorumlu olduğu terör olayları sadece masum insanların canına kast etmemekte, aynı zamanda İslam Dünyasının umudu ve sığınma limanı olan Türkiye’yi de kaosa sürükleme planlarına hizmet etmektedir.

Bilinmesini isteriz ki; hain plan ve saldırılar Türkiye’nin önünü kesemeyecek, milli birlik ve bütünlüğümüzü daha da güçlendirecektir.

İslam Ülkeleri Akademisyen ve Yazarlar Birliği (AY-BİR) olarak; Ülkemizin huzuruna ve geleceğine karşı yapılan hain saldırıları bir kez daha nefretle kınıyoruz. Diğer yandan, terörle mücadelenin kararlılıkla sürdürülmesini, yurt içinde ve uluslararası alanda gerekli tedbirlerin bir an evvel alınmasını bekliyoruz.

Yaşanan bu hain saldırı sonucunda hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Yüce Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifa, yakınlarına ve Milletimize başsağlığı diliyoruz.


                                                                      Prof. Dr. Yusuf BALCI

                                                                                             Başkan