Haberler


18.2.2016
 
AY-BİR ANKARA'DAKİ KANLI TERÖR OLAYI İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASINDA BULUNDU
Kaynak:   
 

                         BASIN AÇIKLAMASI

 TERÖRLE MÜCADELE KARARLILIKLA SÜRDÜRÜLMELİ, YURT İÇİNDE VE ULUSLARARASI DÜZEYDE GEREKLİ TEDBİRLER ALINMALIDIR

 

                   Ankara’da ve Güneydoğu’da, Ülkemizin birlik, dirlik ve kardeşlik hukukuna kast eden  ve hain ellerce gerçekleştirilen terör saldırıları sonucunda çok sayıda vatan evladımızı kaybetmenin Milletçe hüznü içindeyiz. Acımız tarif edilemeyecek kadar büyüktür.

Bölücü terör örgütü ve dış bağlantılarının sorumlu olduğu terör olayları sadece ülke evlatlarının canına kast etmemekte, aynı zamanda İslam Dünyasının umudu ve sığınma limanı olan Türkiye’yi de Ortadoğu’daki ateşin içine çekme planlarına hizmet etmektedir.

İslam Ülkeleri Akademisyen ve Yazarlar Birliği (AY-BİR) olarak; Ülkemizin huzuruna ve geleceğine karşı yapılan hain saldırıları -kimden ve hangi örgütten gelirse gelsin- nefretle kınıyoruz. Siyasi partileri, medyayı, sivil toplum kuruluşlarını, üniversiteleri ve aydınları Ülkemizi ve bölgemizi hedef alan terör ve şiddete karşı net ve kararlı bir duruş göstermeye çağırıyoruz.

Diğer yandan, terörle mücadelenin kararlılıkla sürdürülmesini, yurt içinde ve uluslararası alanda gerekli tedbirlerin bir an evvel alınmasını bekliyoruz.

Yaşanan terör olayları sonucunda canlarını vatan için feda eden tüm şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifa, şehit yakınlarına ve Milletimize başsağlığı diliyoruz.


                                                                             Prof. Dr. Yusuf BALCI

                                                                                             Başkan